Strona główna > POLITYKA > Jaki święty, taki kościół. Jaki kościół, tacy wierni. Zdań parę na temat Karola W., podczas ogólnonarodowego trzepania kapucyna. Duchowe fallusy i clitoris w dloń!

Jaki święty, taki kościół. Jaki kościół, tacy wierni. Zdań parę na temat Karola W., podczas ogólnonarodowego trzepania kapucyna. Duchowe fallusy i clitoris w dloń!


     Oj Jadamie, Jadamie…cóżeś mi uczynił! Odjebałeś numer na 100 fajerek i poczułem się poruszony, by skreślić parę zdań. Z pisaniem u mnie nie najlepiej, ale chuj z tym problemem. W końcu to mój blog, moje miejsce więc pisać mogę jak chcę i kiedy chcę. Jebać zasady 🙂 . Wpisów rozpoczętych w pip, ale ten jeden na pewno ujrzy światło dzienne. Tak okazjonalnie, bo Karol W. i całe to zamieszanie wygląda zajeqrwabiscie.
    
     Zastanawiałem się jaką formę temu nadać, bo jakiegoś wielkiego opracowania pisać mi się nie chce, a i za skuteczne, by to nie było. Wybór padł na metode prostszą dla mnie, ale wystawiającą na próbę Twoje umilowanie prawdy i pogardę do sztucznego kreowania rzrczywistości. W najprostszy sposób z możliwych, wypunktuję Tobie zagadnienia, a jeżeli którekolwiek wydadzą się Tobie frapujące, dasz mi znać, bym podesłał Tobie materiały.

1. Państwo Ustaszy, a Watykan. Wbrew pozorom, istnieje ścisłe pozwiązanie pomiędzy Karolem W. , a ważnymi postaciami Państwa Ustaszy z lat II Wojny Światowej, jak i losami współczesnego państwa Chorwackiego.

2. Karol W., kondom i współczesna Afryka.

3. Legion Chrystusa Marciala Maciela Degollado

4. Banco Ambrosiano, Paul Marcincus, Propaganda Due i inni.

5. Dualizm wartości (lokalny kościół, a teologia wyzwolenia i prawicowe reżimy)

6. Uciszanie ofiar kościoła, czyli losy tajnej instrukcji Crimen Sollicitationis.

7. Stosunek do historii najnowszej Koscioła.

8. Karol W. i Opus Dei

Co oznacza pojęcie świętości (za Wiki):
    
W Kościele katolicki

Oprócz znaczenia biblijnego, określenia „święty” używa się wobec:
….
2.Osoby kanonizowanej (tytuł) – ogłoszonej świętą. Pozwala się na jej powszechny kult w całym Kościele katolickim.

We wczesnym chrześcijaństwie świętość przypisywana była przez tradycję religijną np. wszyscy męczennicy od razu po śmierci byli uznawani za świętych. Z czasem wypracowano szczegółowe normy dotyczące ogłoszenia danej osoby świętą. Obecnie obowiązujące zasady określakonstytucja apostolska Divinus perfectionis Magister z 1983 roku. Oficjalne uznanie za świętego w Kościele katolickim poprzedza skomplikowany proces kanonizacyjny, który może rozpocząć się dopiero po beatyfikacji danej osoby. Święty musi odznaczać się cnotami heroicznymi, a także za jego przyczyną musiał się wydarzyć cud (czyli zjawisko o charakterze nadprzyrodzonym) uznany przez Kościół. Do kanonizacji wymaga się jednego cudu, który nastąpił po beatyfikacji.

Kult świętych związany jest z przekonaniem, że mogą oni wstawiać się za wiernymi u Boga – są orędownikami u Boga, patronami zawodów, miast, grup społecznych. Zbudowano liczne sanktuaria ku czci świętych. W niektórych krajach często powierza im się patronat nad miastami, kościołami, instytucjami, grupami zawodowymi itp. Do świętych zaliczani są również aniołowie (np. Święty Michał Archanioł). Cnoty świętych przedstawiane są jako przykład do naśladowania.

Kościół katolicki nie zna imion wszystkich świętych w pierwszym znaczeniu. Wszyscy święci, znani i nieznani, wspominani są w uroczystośćWszystkich Świętych – 1 listopada.

Osoba, która została uznana przez Kościół za świętą, będzie czczona już zawsze. Nie możliwa bowiem jest dekanonizacja.”

        Dość niekomfortowo jawi sie ta definicja w powiązaniu z wydarzeniami ostatniej niedzieli. Dla mnie to troszkę jakby wdepnąć w ochydnie śmierdzące gówno i pozostać z tym smrodem na zawsze. No ale cóż, gdy plują Ci w twarz, możesz mówić, że pada, gdy śmierdzi możesz użyć dezodorantu, zamiast sie umyć. Wybory każdego z Nas, kształtują Jego sumienie.

image

Reklamy
Kategorie:POLITYKA
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: